STULEJKA.COM                      
  01-04-2023 Wesprzyj Nas | Napisali o nas | Dedykacja  


Stulejka w teorii
Czytelnia
Literatura

Stulejka w praktyce
Doświadczenia
Zdjęcia
Leki
Adresy gabinetów

Inne schorzenia
Wędzidełko
Skrzywienie prącia

Inne
FAQ
Forum
Znalezione w sieci
Warto znać
Penis
Leczenie impotencji
Leki na potencję
Zaburzenia erekcji
Przedwczesny wytrysk
Choroby weneryczne
   w Internecie      stulejka.com 


ARTYKUŁ Z "JESTEM"

U chłopców w okresie dojrzewania penis rozwija się tak szybko, że w pewnym momencie jest on nawet większy niż u dorosłych mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że pod wpływem hormonów penis ulega dodatkowemu obrzękowi, genitalia stają się nieproporcjonalnie duże, są bardzo pobudliwe, podlegają częstym i długotrwałym wzwodom i stwarzają wiele kłopotów :-)

Końcowa część penisa ma kształt główki zbliżonej do kuli. Na szczycie znajduje się ujście cewki moczowej, która jest także przewodem wyprowadzającym płyn nasienny. Główkę tę nazywa się żołędzią. Żołądź jest pokryty cienką, ale bardzo dobrze unerwioną tkanką, czymś pośrednim między skorą, a błoną śluzową. Ponieważ ta część penisa jest bardzo wrażliwa na dotyk, osłania ją zazwyczaj napletek - fałd skóry, który powinien się łatwo zsunąć, tak aby odsłonić całą żołądź.

Niekiedy napletek jest zwężony i jakby za ciasny, taką wadę rozwojową nazywamy stulejką. Na stulejkę bardzo często cierpią mali chłopcy.

Zdarza się, że napletek można zsunąć tylko wtedy, gdy penis znajduje się w stanie wiotkim. A to bywa przyczyną kłopotów. Otóż u dorosłego mężczyzny napletek musi się łatwo odprowadzać także w stanie wzwodu, inaczej nie może dojść do stosunku płciowego.

Na ogół nikt nie bada penisa w stanie wzwodu, może więc być tak, iż stulejka nie ulegnie rozpoznaniu. I wtedy podczas pierwszej próby odbycia stosunku płciowego mogą zakończyć się bólem, pęknięciem skóry i krwawieniem, a nawet fiaskiem :-( Dlatego każdy chłopiec powinien sam zbadać w stanie wzwodu czy z napletkiem jest wszystko o'kay. Jeżeli nie, to lepiej pójść do lekarza, bo trzeba pamiętać, że przed uporządkowaniem sprawy nie będzie można w przyszłości współżyć płciowo, a w dodatku stulejka utrudnia utrzymanie higieny. Nie usuwana wydzielina pod napletkiem ulega gniciu i paskudnie śmierdzi.

Większość przypadków stulejki w okresie dojrzewania ulega poprawie. Częste wzwody powodują jakby mechaniczne rozciąganie napletka. Jeżeli dochodzi jeszcze przy tym do świadomych manipulacji (na przykład masturbacji), to skóra rozciągnie się i obejdzie się bez operacji.

Jestem, styczeń 1993
Artykuł z "Jestem"


Stulejka.com poleca:

Download Opera

 © 2002-2009 kam